Sponsorizează 20%

DIRECȚIONÂND 20% DIN IMPOZITUL PE PROFIT AL COMPANIEI TALE, SALVEZI O VIAȚĂ!

CONTRACT DE SPONSORIZARE

Persoanele juridice pot susține campania Mamografia Salvează Vieți – inițiativa Asociației Donna pentru Sănătatea Femeilor – în mod gratuit, direcționând 20% din impozitul pe venit sau profit, prin semnarea unui simplu contract de sponsorizare și transferul sumei.

CUM FUNCȚIONEAZĂ?

PENTRU ANUL 2023

Dacă sponsorizările făcute în 2023 nu au atins plafonul maxim stabilit de lege, puteți redirecționa suma rămasă nealocată. Companiile (atât cele plătitoare de impozit pe profit, cât și cele plătitoare de impozit pe venit) pot completa Declarația 177, prin care solicită ANAF să redirecționeze către ONG ul ales bugetul de sponsorizare.

• Completați contractul de sponsorizare cu Asociația, scanați-l, trimiteți-l la adresa marketing@donna-medicalcenter.ro.
  • Completați şi depuneți Formulatul 177 „Cerere privind redirecţionarea impozitului pe profit/impozitului pe veniturile microîntreprinderilor”. ANAF va vira suma în contul Asociației Donna pentru Sănătatea Femeilor.

PENTRU ANUL 2024
    Companiile plătitoare de impozit pe profit pot susține campania Mamografia Salvează Vieți – inițiativa Asociației Donna pentru Sănătatea Femeilor – în mod gratuit, direcționând 20% din impozitul pe profit (dar nu mai mult de 0,75% din CA), prin semnarea unui simplu contract de sponsorizare și transferul sumei. Micro întreprinderile plătitoare de impozit pe venit nu mai beneficiază de facilitatea fiscală 20%, începând cu anul 2024.

CUM NE PUTEŢI SUSŢINE?

Dacă aveţi o companie sau microîntreprindere, cunoașteți un antreprenor sau lucrați într-o companie care susține sănătatea și ne puteți recomanda, scrieţi-ne pe marketing@donna-medicalcenter.ro şi vă vom pune la dispoziţie toate informațiile necesare. Contractul de sponsorizare se poate descărca de aici.

CE AM FĂCUT PÂNĂ ACUM?

Prin programul #MamografiaSalveazăVieți, cu ajutorul donațiilor, am efectuat sute de Mamografii gratuite, reușind astfel să salvăm zeci de vieți. Datorită unui diagnostic corect și precoce, pus la timp, am salvat zeci de femei care nu se gândeau că vor avea nevoie de ajutor împotriva cancerului la sân.

Fiecare sumă donată contează! Donna Medical Center, partenerul Asociației DONNA PENTRU SĂNĂTATEA FEMEILOR, oferă Mamografii gratuite femeilor care are nevoie de ajutor.

CUM VĂ PUTEM MULŢUMI?

Răsplata cea mai mare va fi bucuria că o femeie este astăzi mai sănătoasă datorită dumneavoastră.

Dr. Elena-Claudia Teodorescu, fondator al Asociației Donna pentru Sănătatea Femeilor, vă mulțumește pentru generozitatea cu care susțineți cauza noastră!