Direcționează 20%

DIRECȚIONÂND 20% DIN IMPOZITUL PE PROFIT AL COMPANIEI TALE, SALVEZI O VIAȚĂ!

CONTRACT DE SPONSORIZARE

Persoanele juridice pot susține campania Mamografia Salvează Vieți – inițiativa Asociației Donna pentru Sănătatea Femeilor – în mod gratuit, direcționând 20% din impozitul pe venit sau profit, prin semnarea unui simplu contract de sponsorizare și transferul sumei.

CUM FUNCȚIONEAZĂ?

Dacă direcționați impozitul pe profit/impozitului pe veniturile microîntreprinderilor pentru anul 2022:

Dacă sponsorizările făcute în 2022 nu au atins plafonul maxim stabilit de lege, conform Ordinului 1679 / 2022, puteți redirecționa suma rămasă nealocată.

• Completați contractul de sponsorizare cu Asociația, scanați-l, trimiteți-l la adresa marketing@donna-medicalcenter.ro.
  • Completați şi depuneți Formulatul 177 „Cerere privind redirecţionarea impozitului pe profit/impozitului pe veniturile microîntreprinderilor” până la 25 Decembrie 2023. ANAF va vira suma în contul Asociației Donna pentru Sănătatea Femeilor.

Dacă direcționați impozitul pe profit/impozitului pe veniturile microîntreprinderilor pentru anul 2023:

CUM NE PUTEŢI SUSŢINE?

Dacă aveţi o companie sau microîntreprindere, cunoașteți un antreprenor sau lucrați într-o companie care susține sănătatea și ne puteți recomanda, scrieţi-ne pe marketing@donna-medicalcenter.ro şi vă vom pune la dispoziţie toate informațiile necesare. Contractul de sponsorizare se poate descărca de aici.

CE AM FĂCUT PÂNĂ ACUM?

Prin programul #MamografiaSalveazăVieți, cu ajutorul donațiilor, am efectuat sute de Mamografii gratuite, reușind astfel să salvăm 15 vieți. Datorită unui diagnostic corect și precoce, pus la timp, am salvat 15 femei care nu se gândeau că vor avea nevoie de ajutor împotriva cancerului la sân.

Fiecare sumă donată contează! Donna Medical Center, partenerul Asociației DONNA PENTRU SĂNĂTATEA FEMEILOR, oferă Mamografii gratuite femeilor care are nevoie de ajutor.

CUM VĂ PUTEM MULŢUMI?

Răsplata cea mai mare va fi bucuria că o femeie este astăzi mai sănătoasă datorită dumneavoastră.

Dr. Elena-Claudia Teodorescu, fondator al Asociației Donna pentru Sănătatea Femeilor, vă mulțumește pentru generozitatea cu care susțineți cauza noastră!